De start was vanaf Koffie- en Theehuis Bi’j Oons te Nieuw-Balinge, gemeente Midden Drenthe.
De eerste wandeldag, zaterdag 2 mei, zit erop, en wat voor één. Al vroeg hing er een verwachtingsvolle rust in de lucht, alsof de natuur zelf wist dat er iets moois stond te gebeuren.
Samen met Coos begonnen wij aan de 20 kilometer, één van de 38 deelnemers op deze afstand, van in totaal 85 wandelaars.
Een mooie groep, maar groot genoeg om je af en toe alleen met het landschap te voelen.
Open velden en zonovergoten paden
Het grootste deel van de route voerde door open gebied. De zon had vrij spel en scheen gul over de velden, waardoor alles een warme gloed kreeg.
Het soort licht dat je even doet stilvallen, al was het maar om te kijken hoe de horizon langzaam oplost in het blauw.
De paden kronkelden eindeloos door het landschap.
Lange slingers van zand en gras, soms licht stijgend, soms zacht dalend, maar altijd uitnodigend.
Het soort paden dat je dwingt om in een ritme te komen — stap voor stap, bocht na bocht, alsof je wordt meegenomen door de route zelf.
Doodmoe, maar voldaan
Na 20 kilometer voelde je elke stap. De zon, de lengte, de kronkelpaden — ze hadden hun tol geëist. Maar die vermoeidheid had iets moois: het was het soort moeheid dat hoort bij een dag die de moeite waard was. Een dag die je hebt geleefd.
Geen foto’s gemaakt, maar misschien was dat juist goed. Sommige wandelingen moet je niet vastleggen, maar ervaren. En deze was er zo één.
De foto's in dit verslag zijn van 17 en 18 mei 2025.
Klik HIER voor de betekenis van de buttons die boven aan dit verslag staan.