![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
NS-wandeltocht Boonervliet |
Watersportvereniging 'De Bommeer' is opgericht in 1936 en één van de vijf watersportverenigingen die Vlaardingen nu rijk is. De vereniging dankt haar naam aan een klein meertje gelegen ten westen van het natuurgebied 'De Vlietlanden'. Dit natuurgebied is circa 68 ha groot en is sinds 1949 eigendom van Natuurmonumenten.Op zaterdag 14 maart 2009 liepen wij de NS wandeling Boonervliet. De route loopt van NS Vlaardingen-West naar Maassluis. We liepen de wandeling ter gelegenheid van de viering van de verjaardagen van Coos en een vriendin. In Utrecht troffen we een vriendin uit Woudenberg en in Rotterdam troffen we een vriendin uit Amersfoort. Eigenlijk was het de bedoeling dat we de vriendin uit Amersfoort al in Utrecht zouden treffen, maar door verkeerde voorinformatie lukte dat niet.
In Rotterdam hoorde ik opeens een stem zeggen: "wat doet meneer Floor in Rotterdam". Het bleek de vrouw van de voorzitter van WS78 te zijn. Het was zo rond 10 uur en op dat tijdstip ben ik normaliter aan de wandel.
Onze groep was inmiddels 4 man groot en met de trein reden we van Rotterdam CS verder naar Vlaardingen-West. In Schiedam-centrum kwam nummer 5 erbij. Zij kwam uit Alkmaar. Rond half elf kwamen we in Vlaardingen-West aan. Voor twee van onze vriendinnen was het gebruikelijk om de wandeling te beginnen met koffie met gebak. We zagen echter al spoedig dat er geen geschikte "tent" in de buurt was en daarop begonnen we aan onze wandeling.
Na de eerste bocht in de weg kwamen we in Zuidbuurt. Langs deze straat vonden we een gelegenheid om koffie te drinken. Aangezien deze lokaliteit, Schinkelshoek, nog niet geopend was liepen we verder.In het NS-boekje stond vermeld dat deze uitbater op zaterdag vanaf 9 uur geopend is. We kwamen bij het golfterrein Free-Golf. Het bleek dat het restaurant, dat op het golfterrein lag, geopend was. Daarop besloten we hier koffie met gebak te nuttigen. Kado's werden tevoorschijn gehaald en aan de twee jarigen gegeven. Het gebak werd warm gemaakt en dat duurde toch geruime tijd. Toen het gebak werd gebracht was het eerste kopje koffie ruimschoots achter de kiezen, waarop een tweede werd besteld.
Nadat we ons weer op weg hadden begeven was het heel iets licht gaan motregenen. Vooralsnog was dit niet voldoende om het fototoestel op te bergen. We liepen nu naar en daarna langs de Krabbeplas. Bij een ruime vogelhut hielden we even pauze om van het uitzicht en het gekwetter van de eenden te genieten.
We zetten nu koers naar de A20-snelweg en staken deze over. Nu dwaalden we een tijd lang door en langs de Broekpolder. Langs ons pad troffen we een merkwaardige plant aan. Het was een van oorsprong afgezaagde boom, waarvan de wortels zover verrot waren, dat de boomstronk omgevallen was. Maar aan het afgezaagde deel waren nieuwe takken ontsproten. In de fotoreportage kan u er een foto van zien.
We kwamen uit bij de Vlaardingervaart en volgden deze nu een tijd lang. Op een gegeven moment zagen we op het dakterras van een flat van 8 verdiepingen aan de overkant van de Vlaardingervaart een boom staan en nog een paar planten. We volgden hier een leuk smal pad omzoomd door riet. Nabij Watersportvereniging De Fuut moesten we het smalle pad langs de Vlaardingervaart verlaten. We kwamen bij Watersportvereniging De Bommeer. Hier was ook een mogelijkheid om koffie of thee te drinken en daar maakten we dankbaar gebruik van.![]()