|
|
|
|
|
|
Het Pieterpad |
| datum | vrijdag 29 augustus 2003 |
| traject | Schipbeek - Laren - Veldwijk - Vorden - Linde - Varssel |
| afstand | 32 km, totaal afgelegde afstand 235½ km, gemiddeld 34 km. |
| weer | zwaar bewolkt en regen, temperatuur 15° |
| overnachting- adres + prijs | J. van Zuylekom, Het Vaarwerk 18, 7251 DE Vorden,
( 0575-552615, 2 x € 15 |
We reden eerst naar het centrum van Laren om een geschikte verzorgingspost voor Coos te zoeken. Deze poging werd bemoeilijkt door het feit dat het centrum van Laren werd afgesloten vanwege de opbouw van een kermis. Bovendien regende het ook nog flink. De voorgaande nacht was 23 millimeter regen gevallen (bron: regenmater van ons overnachtingadres). Daarna bracht ik Coos weg en zette haar af bij de brug over de Schipbeek.
Omstreeks 1765 ontstonden er weer erfopvolgingsproblemen. Ten slotte kwam het kasteel in handen van de eigenaar van kasteel Verwolde, die daar echter bleef wonen. Kasteel Vorden werd verhuurd. Het kasteel raakte daardoor in verval, maar de bekende dominee Craandijk, die in de achttiende eeuw door de Gelderse dreven trok, vond het 'met zijn verveloze luiken half gesloten' eigenlijk nog
wel mooi. Maar gelukkig voor Vorden kwam er uitkomst. Paulus Anthony van der Borch trouwde een meisje van Nagell en wilde zich op kasteel Vorden vestigen, maar daarvoor moest het kasteel een rigoureuze verbouwing ondergaan. Een van de meest belangrijke wijzigingen was wel dat de ingang werd verplaatst naar de achterzijde.