|
|
|
|
De 75 van Hengelo 2007 |
Even voor de Weerseloseweg (N737) was op 10 kilometer de eerste verzorgingspost in de gemeente Enschede. De 75 kilometer lopers moesten hun startnummer laten zijn en aan anderen die dat niet deden werd gevraagd of ze de 50 kilometer liepen. Want alles werd door de organisatie nauwgezet bijgehouden. De 75 kilometer lopers hadden een witgekleurde routebeschrijving. De 50 kilometer lopers hadden een geel gekleurde routebeschrijving. Maar door de goede bepijling hadden de meeste wandelaars hun routebeschrijving niet zichtbaar bij zich.
Na het natuurgebied rondom de Wilmersberg kwamen we op de Kruisseltlaan langs een kapelletje. We liepen hiervoor even samen met twee wandelaars. Eén van de twee wandelaars, Henk genaamd, zei als eerste tegen mij "wandelmee". Hij kende mij dus van mijn wandelverslagen op www.wandelmee.nl en wist niet dat ik een eigen website heb. Daarop vertelde ik dat ik mijn wandelverslagen eerst geheel op mijn eigen website plaats en vervolgens op Wandelmee plaats. Hij (Henk) kon zich mijn kritiek op de Barchemse 4-daagse herinneren. Iedereen mag per slot van rekening zijn eigen mening hebben en die meestal ook openbaar maken. Henk vroeg mij ook nog of ik iets wist van de Wandelmee-correspondent uit Epe, omdat hij al een tijdlang niets van hem had gehoord. Maar bij het genoemde kapelletje scheidde onze wegen zich omdat ik het kapelletje op de foto wilde zetten en zij verder liepen.
Vlakbij de oude molen werden we ingehaald door een groep hardlopers. Het groepje bestond uit 9 man, waaronder ook enige dames. Ze hadden allen een geel gekleurde en reflecterend T-shirt aan en de groep werd vooraf gegaan door een fietser en achteraan reed ook een fietser. Het leek wel wat op een Euraudax-groep, maar dan hardlopend.
We bereikten de tweede binnenrust in Saasveld. Deze was gelegen in het Scouting gebouw “Het Koningsnest” van Jong Nederland Saasveld. De verzorgers zaten vanwege het mooie weer allemaal buiten op de laatste drie wandelaars te wachten, waarvan ik er één was.
Voordat we de A35 opnieuw overstaken, hadden we op 67,5 kilometer nog een verzorgingspost.
Nadat we de A35 waren overgestoken liepen we Hengelo weer in en na een aantal lange straten werd de finish bereikt. We klokten een tijd van 14 uur en 39 minuten.
| jaar | Coos Verburg | Henri Floor |
| 1995 | 13.57 uur | 13.57 uur |
| 1996 | 12.00 uur | 13.38 uur |
| 1998 | 12.08 uur | 13.27 uur |
| 1999 | 12.34 uur | 13.16 uur |
| 2003 | 13.24 uur | 14.26 uur |
| 2006 | - | 14.41 uur |
| 2007 | - | 14.39 uur |
| afgelegde afstand | voortschrijdend gemiddelde snelheid |
| 5 km | 6,3 km |
| 10 km | 6,1 km |
| 15 km | 5,9 km |
| 20 km | 5,9 km |
| 25 km | 5,9 km |
| 30 km | 6,0 km |
| 35 km | 5,6 km |
| 40 km | 6,2 km |
| 45 km | 6,0 km |
| 50 km | 5,9 km |
| 55 km | 5,8 km |
| 60 km | 5,2 km |
| 65 km | 4,7 km |
| 70 km | 4,3 km |
| 75 km | 4,0 km |
| overall gemiddelde | 5,1 km |
|
| Henri Floor & Coos Verburg |