|
|
|
|
|
|
Het Pieterpad |
| datum | maandag 1 september 2003 |
| traject | Beek/Ubbergen - Groesbeek - St. Jansberg - Milsbeek - Ottersum- Gennep |
| afstand | 23 km, totaal afgelegde afstand 318 km, gemiddeld 32 km. |
| weer | zwaar bewolkt, temperatuur 18° |
| overnachting- adres + prijs | P.A. Linsen, Maasweg 44, 6591 BM Gennep,
( 0485-517037, 2 x € 20 (inclusief lunchpakket) |
Vanaf deze dag was het plan, dat ik ook mee zou lopen. Na het ontbijt liepen we naar de bushalte toe te Gennep. Hier zagen we, dat de voorgaande bus voor onze neus met 5 minuten vertraging vertrok. Wij hadden de bus van 9.09 uur. We kwamen in de bus tegenover een student te zitten. Deze dag was voor hem de eerste dag van zijn eerste studiejaar. Hij studeerde bestuurskunde. Hij had alle introductie-voorlichtingsdagen gemist en had ook nog geen enkel boek.
Nu volgde het Pieterpad een tijdlang wegen en paden door de bossen ten westen en zuiden van Bredeweg, behorende tot de gemeente Groesbeek. Daarbij voerde het pad door de bossen van de Sint Jansberg. Dit is een sterk geaccidenteerd bos. Daarbij hadden we eenmaal een mooi uitzicht op Groesbeek (foto 46).
Het begon wat te regenen, maar daar hadden we vrijwel een last van onder de bomen. Op het punt waar we de bossen verlieten "schuilden" we verder in café/restaurant De Diepen. Dit is gelegen aan de noordkant van Milsbeek.
Het meest noordelijke dorp van de gemeente Gennep heet Milsbeek. Deze woonkern is nog geen honderd jaar oud. Het ontstaat als er een kerk en school gebouwd worden en men zich als eigen parochie afscheidt van Ottersum (1930). Bij kerk en school worden dan spoedig de eerste woningen gebouwd: het begin van de woonkern Milsbeek. De naam Milsbeek komt in oude geschriften al in 1389 voor. Oorspronkelijk de naam van de beek die roestbruin (‘mil’) water bevat, omdat zij uit een moerassig veen komt, geeft de volksmond later het gebied achter de beek die naam: je woont op de Milsbeek. Ruim tien jaar na het gereed komen van de kerk heeft ze zwaar te lijden bij de gevechten in februari 1945, als de Engelsen na maanden genesteld te zijn in de beboste Plasmolense heuvels deze uitkomen en verbitterde gevechten leveren in de aanwezige Duitse stellingen. De strijd om de streek tussen Plasmolen en Gennep, de Maas en het Rijkswald kost veel jonge Britse levens. Deze militairen liggen op het eregrafveld achter de Milsbeekse kerk als blijvende herinnering aan die natte, koude februaridagen 1945, de dagen van de bevrijding van een ontvolkte streek.